مشروح خبر

حضور متفاوت

در گفتگو با رئیس سازمان انتشارات اسراء مطرح شد:

حضور متفاوت مرکز نشر اسراء در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران

به گزارش خبرنگار اسراءنیوز: مصطفی امرائی رئیس سازمان انتشارات اسراء در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اسراء نیوز به تشریح ویژگی های غرفه مرکز نشر بین المللی اسراء در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پرداخت و گفت:
از مهمترین ویژگی های غرفه اسراء در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران این است که سعی شده برای بازدیدکنندگانی که قصد رصد کتب حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی را دارند فضای بسیار مناسبی دیده بشود.

وی ادامه داد:
امسال حوزه خدماتی غرفه شامل صندوق و تحویل کتاب را به خارج از غرفه انتقال داده ایم که این امر باعث شده است که بازدید کنندگان غرفه بتوانند به راحتی در غرفه گردش کنند و به کتابها دسترسی داشته باشد.

رئیس سازمان انتشارات اسراء با اشاره به استقبال گستره از آثار حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در نمایشگاه کتاب تهران اذعان داشت:
ما معمولاً به طور متوسط 5000 بازدیدکننده ثابت در هر نمایشگاه کتاب داشته ایم که امسال پیش بینی می شود با توجه به استقبال گسترده از آثار حضرت آیت الله جوادی آملی شاهد بازدیدکنندگان بیشتری از غرفه اسراء باشیم .

وی در خصوص آثار جدید حضرت آیت الله جوادی آملی در نمایشگاه کتاب امسال گفت:
 13 اثر جدید از آثار آیت‌الله‌العظمی جوادی آملی در نمایشگاه کتاب امسال عرضه شده است که شامل تفسیر تسنیم از جلد 29 تا 32، از مجموعه شرح زیارت جامعه کبیره با نام «ادب فنای مقربان» جلد 9، از مجموعه «رحیق مختوم» بخش سوم این کتاب شامل جلدهای 11 تا 13، کتاب «فرهنگ نامه حج و عمره» و کتاب «نسیم اندیشه» جلدهای 4 و 5 به عنوان تازه‌های نشر مرکز إسراء در اولین روزهای نمایشگاه ارائه شد.

وی افزود: با عنایت به این‌که مرکز نشر إسراء در سال جدید نیز 40 عنوان جدید از آثار حضرت علامه را برای عرضه به مخاطبین در دستور کار خود دارد، کتاب «فاطمه(س)؛ اسوه بشر» و «کتاب الأجاره» از مباحث فقهی نیز با تلاش فراوان به نمایشگاه کتاب امسال رسید و در اختیار علاقمندان قرار گرفت که خوشبختانه کتاب «فاطمه(س)؛ اسوه بشر» با استقبال گسترده ای نیز مواجه شده است.

رئیس سازمان چاپ و انتشارات إسراء با اشاره به استقبال زیاد از کتاب «مفاتیح الحیات» نیز بیان کرد: در سال 90 حضرت آیت‌الله جوادی آملی کتاب شریف مفاتیح الحیات را در 800 صفحه برای مخاطبین حوزه ایران اسلامی ارائه کردند و سبک زندگی اسلامی ایرانی که از دغدغه های مقام معظم رهبری نیز بود در قالب این کتاب برای ملت عزیز ایران اسلامی ارائه شد و این کتاب از زمان چاپ تاکنون 169 نوبت چاپ را در تیراژ 5 هزار نسخه در هر نوبت به خود اختصاص داده است.

امرایی با اشاره به استقبال گسترده‌ای که از این کتاب وجود دارد، گفت: سعی شده است که مرکز نشر إسراء از اولین چاپ مفاتیح الحیات که آن را با قیمت 14 هزار و 500 تومان عرضه کرده تا امروز، با همه مشکلاتی که در حوزه افزایش قیمت کاغذ و سایر مسائل حوزه چاپ بوده است، این قیمت را محفوظ نگه دارد تا عزیزان جامعه اسلامی بتوانند با نازل‌ترین قیمت این کتاب را در اختیار بگیرند.

وی در پایان از آغاز دومین جشنواره ملکوت در تیر ماه سال جاری خبر داد و گفت:
در نمایشگاه امسال دومین جشنواره ملکوت را آغاز کردیم تا ذهنیت مخاطبین برای ابتدای تیر ماه که قرار است به صورت جامع در کشور برگزار بشود، آماده شده و با این طرح آشناباشند.