مشروح خبر

قرآن میزان شناخت قرآن
کتاب قرآن میزان شناخت قرآن  تو سط مرکز نشر اسراء چاپ و روانه بازار شد

کتاب فوق که بر گرفته از آثار حضرت آیت الله جوادی آملی  می باشد در  سه فصل اصلی  شناخت نامه قرآن در قرآن ، اوصاف عام و ویژگی های خاص قرآن در قرآن، رسالت های قرآن در حوزه هدایتگری چاپ  گردید.

در این کتاب  به وحیانیت قرآن ،مفهوم لغوی وحی، معنای قرآنی وحی ، اقسام وحی الهی اوصاف عام قرآن، ویژگی های خاص قرآن، شکوفایی و رشد عقل، اعتلا و ارتقای فرهنگی اشاره شده است.

 در خلاصه مطالب این کتاب ارزشمند  این چنین  آمده است که کلام الهی،بهترین سخنها و رهنمود آن نیز محکم ترین رهنمود هاست،از این رو خدای سبحان فرمود:قرآن،انسان را به استوار ترین آیین،هدایت می کند: إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ يَهْدِي لِلَّتِي هِيَ أَقْوَمُ
قران کریم نه تنها اعوجاجی ندارد،بلکه هرگز انحراف پذیر نبوده وهرگونه کجی وناراستی از حریم او به دور است،پس اگر انسان ازاین بهترین سخن پیروی کند،حکیمی فرزانه می شودواز هدایت تکوینی مخصوص(هدایت پاداشی) سهمی می بردکه ثمره آن،پیمودن را سلامت ورسیدن به مقصد است که از گزند اندوه وهراس وآسیب بیرون مصون است.

فرهیختگان و مخاطبین علاقه مند به این  کتاب می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید آنلاین به سایتwww.nashresra.ir  مراجعه نمایند و یا در صورت نیاز  با شماره   02537765356 دفتر مرکزی نشر اسراء تماس بگیرند.