مشروح خبر

خانواده متعادل و حقوق آن
 کتاب «خانواده متعادل و حقوق آن» اثر استاد عالیقدر آیت‌الله جوادی آملی از سوی مرکز بین‌المللی نشر اسراء در 440 صفحه منتشر و روانه بازار نشر شد.

این کتاب برگرفته از آثار آیت‌الله جوادی آملی است که علاوه بر مطالب ارزشمند ایشان، یک تحقیق جامع و کافی از سوی صاحب نظران حوزه و دانشگاه درباره حقوق خانواده در آن آورده شده است.

کتاب «خانواده متعادل و حقوق آن» دربردارنده 4 فصل نظیر «مبادی و مبانی خانواده»، «تشکیل خانواده»، «حقوق و تکالیف خانواده» و «فروپاشی خانواده» است.

در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم:  در رابطه با فلسفه، ‌مبانی و احکام حقوقی خانواده بر پایه آموزه‌های قرآنی و مطابق با مبانی انسان‌شناسی اثری منسجم به عمل نیامده است.

بر همین اساس تبیین، ‌تجزیه و تحلیل عقلانی موضوع مبناسازی و استدلال با قرآن، طرح ایرادها و پاسخ بدان با نگاه جامع دینی حضرت استاد جوادی آملی فرصت‌هایی در سطح سامان‌دهی مواد و مبانی حقوقی پیش روی فرهیختگان قرار می‌دهد و امکان رفع خلأ در منابع را نیز فراهم می‌آورد.

مرکز نشر بین‌المللی اسراء کتاب «خانواده متعادل و حقوق آن» را در 440 صفحه و با قیمت 11000 هزار تومان در 3 هزار نسخه منتشر شده است که علاقه‌مندان برای تهیه آن می‌توانند با شماره تلفن 02537765356 تماس ویا به سایت nashresra.com مراجعه کنند. .