مشخصات محصول

حق و تکلیف در اسلام

حق و تکلیف در اسلامقیمت: 185000 ریال


جزئیات :

شابک: 5-97-5984-964-978
عنوان: حق و تکلیف در اسلام
گروه تحقیق: مصطفی خلیلی
نوبت چاپ: هشتم
زبان: فارسی
وضعیت: موجود
تاریخ اولین چاپ: 1384
تاریخ آخرين چاپ: 1397
نوع جلد: جلد نرم (شومیز)
قطع: وزیری
شمارگان: 1000
چاپ جاری: هشتم
تعداد صفحات: 372
وزن(گرم): 510

توضیحات :

امروزه يكي از جدي‌ترين و خطيرترين موضوعات، موضوع دين به معناي عام و اسلام به معناي خاص است و از جمله پرسش‌هاي مهم در اين حوزه اين است كه آيا دين حقوقي را براي انسان آورده و يا تنها تكاليفي را بر او تحميل مي‌كند؟ آيا ديني كه جلوهٴ رحمت الهي است و براي نجات و سعادت انسان‌ها برنامه‌ريزي مي‌كند، حقوق انساني را به رسميت مي‌شناسد؟ يا تنها با يك سلسله دستور العمل‌ها و بايدها و نبايدها، انسان را در دنيا به مخمصه و زندان تكليف حبس كرده و در آخرت با شلاق‌هاي الهي تعذيب مي‌كند.
اين در حالي است كه خداوند حكيم حق و تكليف انسان را پيوند داده و هيچ حقي را براي او بدون تكليف و هيچ تكليفي را بدون حق جعل نكرده؛ و انسان الهي، نه تنها بين حق انساني و تكليف الهي تهافت و تعارضي نمي‌بيند، بلكه با غوص در درياي تكاليف، حقوق خود را استيفا مي‌كند و با غور در درياي حقوق، عاشقانه خود را به وادي تكليف مي‌كشاند.
كتاب «حق و تكليف در اسلام» در شش فصل، مباحثي چون مفاهيم و كلياتي دربارهٴ حق و تكليف، مباني حق و تكليف نزد مسلمانان و غربيان، منشأ و خاستگاه حق و تكليف، اهداف و آثار حق و تكليف، بازگشت تكاليف به حقوق، حق در آموزه‌هاي ديني و ... را به محضر عالمان، انديشمندان و فرهيختگان حوزهٴ مباحث علمي، حقوقي و ديني ارائه مي‌كند.