مشخصات محصول

کتاب الحج جلد سوم - 3

کتاب الحج جلد سوم - 3قیمت: 450000 ریال


جزئیات :

شابک: 1-12-8739-964-978
عنوان: کتاب الحج جلد سوم - 3
گروه تحقیق: حجۀ الاسلام حسین الآزادی
نوبت چاپ: 2
زبان: عربی
وضعیت: موجود
تاریخ اولین چاپ: 1387
تاریخ آخرين چاپ: 1397
نوع جلد: جلد سخت (گالینگور)
قطع: وزیری
شمارگان: 200
چاپ جاری: 2
تعداد صفحات: 560
وزن(گرم): 815

توضیحات :

علم شريف فقه كه از متن دين تجلي كرده، به اراده و اهتمام صاحبان شريعت، يعني رسول اكرم(ص) و اهل بيت(عليهم‌السلام) ارائه و بيان شده است و فقهاي بزرگ در طول تاريخ، در جهت تبيين، تعليل و ارائه آن به جامعه انساني اهتمام ورزيده‌اند.
حج كه از مهمترين اركان عبادات اسلامي است، عبادت مستقلي است كه مناسك ويژه‌اي دارد. از آنجا كه اين سفر معنوي با عبوديت و بندگي همراه است، بزرگاني از علماي دين، فلاسفه و عرفا ابعاد و جوانب آن را بيان كردند؛ اما فقها با كوشش تمام، مناسك و اعمال حج را براساس قواعد اصولي و فقهي بيان كردند تا اعمال معتمران و حج‌گزاران با ضوابط شرعي مطابق گردد.
حضرت آيت الله العظمي جوادي آملي (دامت بركاته) با حضور جدّي در مباحث فقهي حضرت آيت الله العظمي سيد محمد محقق داماد (ره)، تقريراتي بر مباحث فقهي ايشان از جمله مبحث حج نگاشته‌اند؛ ثمره اين تلاش مجموعه ارزشمند «كتاب الحج» در چهار مجلد است كه مباحثي چون: حَجة‌الاسلام، نيابت، اقسام حج، مواقيت و اقسام آن، احرام و احكام آن، وقوف به عرفات و احكام آن، اعمال مني، طواف، سعي، احكام مربوط به مراجعت به مني (بيتوته رمي جمرات)، لواحق و... را به علاقه‌مندان بحث‌هاي فقهي ارائه مي‌كند.