مشخصات محصول

شمیم ولایت

شمیم ولایتقیمت: 355000 ریال


جزئیات :

شابک: 0-76-5984-964-978
عنوان: شمیم ولایت
گروه تحقیق: حجة الاسلام سید محمود صادقی
نوبت چاپ: هشتم
زبان: فارسی
وضعیت: موجود
تاریخ اولین چاپ: 1381
تاریخ آخرين چاپ: 1396
نوع جلد: جلد سخت (سلفون)
قطع: وزیری
شمارگان: 1000
چاپ جاری: هشتم
تعداد صفحات: 792
وزن(گرم): 1245

توضیحات :

شاخص‌ترين چهرهٴ دين كه حتي نبوت و امامت را هم در درون خود مي‌پروراند و نيز منبعي كه معدن همهٴ كمالات و اساس همهٴ خيرات است، حقيقت ولايت است.
ولايت از سويي قرب به حق و از سويي ديگر ظهور فيض رب است؛ از اين رهگذر شايسته است اين جريان عمدهٴ هستي به درستي شناخته و مورد توجه قرار گيرد.
بارزترين و در عين حال كامل‌ترين چهرهٴ ولايت بعد از شخص ارزشمند پيامبر اكرم (ص) همانا وجود مبارك اميرمؤمنان (عليه‌السلام) است كه تجسم همهٴ خيرات و تمثل همهٴ كمالات است. شناخت و معرفت آن حضرت و آگاهي از نحوهٴ رفتار و كيفيت سلوك فردي و اجتماعي او يكي از بهترين راهكارها براي راه‌يابي به مراحل ولايت و نيز تحقق ارزش‌ها و جهات گرامي و متعالي ولايت است.
در اين راستا «شميم ولايت» عطر دل‌انگيز ولايت را در دو بخش و ده فصل بر مشام فرهيختگان، نخبگان و دوستداران قرآن و عترت مي‌رساند كه شامل ولايت در قرآن، عيد ولايت، ولايت علوي، ظهور ولايت در صحنهٴ غدير، تجلّي ولايت در آيهٴ تطهير، علي (عليه‌السلام) مظهر اسماي حسناي الهي، قرآن در كلام امام علي (عليه‌السلام)، حكمت علوي، وحدت جوامع در نهج البلاغه، دنياشناسي و دنياگرايي در نهج البلاغه و... است.