مشخصات محصول

نسیم اندیشه جلد سوم

نسیم اندیشه جلد سومقیمت: 140000 ریال


جزئیات :

شابک: 5-30-5984-964-978
عنوان: نسیم اندیشه جلد سوم
گروه تحقیق: حجت الاسلام سید محمود صادقی
نوبت چاپ: سوم
زبان: فارسی
وضعیت: موجود
تاریخ اولین چاپ: 1388
تاریخ آخرين چاپ: 1397
نوع جلد: جلد نرم (شومیز)
قطع: رقعی
شمارگان: 200
چاپ جاری: سوم
تعداد صفحات: 212
وزن(گرم): 315

توضیحات :

روح تشنهٴ آدمي، همواره در پي كشف رازهاي نهفته و سر به مُهر هستي در تكاپو بوده و پيشرفت علمي بشر در وجوه گوناگون را مي‌توان مرهون حيات پرسشگر و روحيه كنجكاو او دانست.
اسلام به اصل مسئله پرسشگري سفارش كرده و خوب پرسيدن و طرح مسايل علمي و مباحث مفيد را همراه بهره‌مندي و اجر دنيوي و اخروي مي‌داند. امامان معصوم(عليهم‌السلام) نيز فرهنگ پرسشگري را در شاگردان و پيروان خويش نهادينه كرده‌اند. در نظر پيشوايان ديني، پرسش و پاسخ، نقد و نظر و برخورد انديشه‌‌ها، رأي صائب و استوار را پديد مي‌آورد.
در اين ميان رسالت عالمان دين، اين است كه همواره پاسخگوي پرسش‌ها و شبهات مطرح در باب دين باشند. حضرت آيت الله العظمي جوادي آملي(حفظه‌الله)، از بارزترين شخصيت‌هاي معنوي و علمي است كه در پرتو تعاليم وحياني و آموزه‌هاي آسماني، همواره چون پدري دلسوز پاسخگوي پرسش‌هاي همگان به ويژه جوانان پرسشگر بوده‌اند. مجموعهٴ «نسيم انديشه» در سه مجلد، محصول پرسش‌هاي شفاهي و مكتوبي است كه در موضوعات قرآن كريم، عترت(عليهم‌السلام)، فلسفه، عرفان، فقه و حقوق اجتماعي و... به محضر استاد تقديم و به فراخور سطح علمي مخاطبان پاسخ يافته است.