مشخصات محصول

حماسه و عرفان

حماسه و عرفانقیمت: 170000 ریال


جزئیات :

شابک: 0-34-5984-964-978
عنوان: حماسه و عرفان
گروه تحقیق: حجت الاسلام محمد صفايي
نوبت چاپ: پانزدهم
زبان: فارسی
وضعیت: موجود
تاریخ اولین چاپ: 1378
تاریخ آخرين چاپ: 1393
نوع جلد: جلد نرم (شومیز)
قطع: وزیری
شمارگان: 1000
چاپ جاری: پانزدهم
تعداد صفحات: 427
وزن(گرم): 595

توضیحات :

دو مقولهٴ عرفان و حماسه همواره در طول تاريخ از يكديگر جدا نگاه داشته شده، تا يك دست صدا نداشته باشد. انگيزه‌هاي شيطاني فرعونيان و هواهاي نفساني نمروديان، همواره تلاش مي‌كرده تا بين اين دو جبههٴ متحد شقاق ايجاد كند؛ بلكه كوشيده تا اين دو نيروي بالنده را رو در روي يكديگر قرار دهد تا با نيزهٴ عرفان سينهٴ حماسه را بدرد و با تير حماسه قلب عرفان را هدف قرار دهد.
بديهي است هيچ‌يك از اين معارف كوچك‌ترين تضادي با يكديگر ندارند. انگيزهٴ اصلي جهاد و هدف حماسهٴ عارف احياي توحيد و اعلاي كلمة الله و طرد هرگونه شرك و كفر است. با كاوش در زندگي معصومان (عليهم‌السلام)، همياري سطوت حماسه را با شكوه معرفت مشاهده مي‌كنيم كه بارزترين نمونه و عالي‌ترين نمودار اين هماهنگي را مي‌توان در هنگامهٴ عاشورا و قيامت كربلا به نظاره نشست.
كتاب «حماسه و عرفان» مجموعهٴ ارزشمندي است كه با همين هدف تنظيم شده، تا ضمن بازشناسي شخصيت‌هاي بي‌نظير جهان اسلام، جايگاه هريك از عرفان و حماسه و تناسب و ترابط بنياني آن دو را تبيين نمايد. بر اين اساس در اين اثر با مطالب ژرفي همانند هماهنگي آيين اسلام با فطرت، فضيلت حماسه و عرفان، خصال و ويژگي عارفان، عارفان حماسه‌ساز و حماسه‌سازان عارف، امير عارفان و سرآمد حماسه‌سازان، مظاهر عرفان مظاهر عرفان در حادثهٴ عاشورا، جلوه‌هاي حماسي عاشورا، رمز جاودانگي حماسه عاشورا، حماسهٴ امام سجاد (عليه‌السلام) در كوفه و شام و... آشنا خواهيد شد.