مشخصات محصول

فلسفه صدرا جلد 1 و 2

فلسفه صدرا جلد 1 و 2قیمت: 550000 ریال


جزئیات :

شابک: 5-14-8739-964-978
عنوان: فلسفه صدرا جلد 1 و 2
گروه تحقیق: حجة الاسلام محمدکاظم بادپا
نوبت چاپ: پنجم
زبان: فارسی
وضعیت: موجود
تاریخ اولین چاپ: 1387
تاریخ آخرين چاپ: 1397
نوع جلد: جلد سخت (سلفون)
قطع: وزیری
شمارگان: 500
چاپ جاری: پنجم
تعداد صفحات: 0
وزن(گرم): 800

توضیحات :

مدرسه فكري و فلسفي حكيم يگانه و فيلسوف شهير «صدرالمتألهين شيرازي» به حدي استوار، راسخ، جامع و كامل است كه مرزهاي علوم را درنورديده و تا دورترين افق‌ها را گشوده؛ به گونه‌اي كه علم كلام را به اوج دريافت‌هاي اعتقادي پيش برده و فلسفه را تا مرز عرفان رسانده، و عرفان را نيز بسطي عظيم بخشيده كه بتواند خود را در مظاهر علمي ديگر نمايان سازد و اين سعي بليغ و تلاش وسيع، با ارائهٴ هنرمندانه در آثار آن نادرهٴ دوران نمايان است.
از آثار ارزشمند اين فيلسوف متأله «الحكمة المتعاليه في الاسفار الأربعه العقليه» است. حضرت آيت الله العظمي جوادي آملي (حفظه الله) از ماهرترين غواصان اين درياي عميق و از حاذق‌ترين طايران اين آسمان بلند است كه اين كتاب شريف را در سه دوره تدريس فرمودند و ثمره مكتوب آن مجموعهٴ «رحيق مختوم، شرح حكمت متعاليه» است.
با توجه به وسعت و حجم فراوان مباحث اين كتاب و دشواري دسترسي دانش‌پژوهان به معارف آن، خلاصه‌اي از رحيق مختوم در مجموعهٴ «فلسفه صدرا» به دانش‌پژوهان و علاقه‌مندان تقديم مي‌شود. جلد اول و دوم اين مجموعه كه خلاصه شدهٴ ده جلد نخست رحيق مختوم است، مطالبي همچون وجود و اقسام اولي آن، احوال نفس وجود، اصول كيفيات و عناصر عقود و ماده و جهت به لحاظ مقام ثبوت و اثبات، وجود ذهني، تتميم احكام وجود و برخي احكام شايان ذكر عدم، جعل و تشكيك، ماهيت و لواحق آن، وحدت و كثرت، علت و معلول و... را در اختيار تشنگان معارف ناب فلسفي قرار مي‌دهد.