مشخصات محصول

سرچشمه اندیشه جلد یکم

سرچشمه اندیشه جلد یکمقیمت: 270000 ریال


جزئیات :

شابک: 4-81-5984-964-978
عنوان: سرچشمه اندیشه جلد یکم
گروه تحقیق: حجة الاسلام عباس رحيميان محقق
نوبت چاپ: چهارم
زبان: فارسی
وضعیت: موجود
تاریخ اولین چاپ: 1382
تاریخ آخرين چاپ: 1396
نوع جلد: جلد سخت (سلفون)
قطع: وزیری
شمارگان: 500
چاپ جاری: چهارم
تعداد صفحات: 538
وزن(گرم): 960

توضیحات :

امروزه جوامع انساني، از دانشمندان در تمامي حوزه‌هاي فكري دو انتظار عمده و جدي دارند؛ انتظار نخست عملياتي و كاربردي كردن انديشه‌هاي توليد شدهٴ قبلي است؛ انتظار دوم توليد افكار و آراي نوين در تمامي حوزه‌هاي علمي، ديني، اخلاقي و حتي اعتقادي است.
ليكن تقويت و تحقق دو جهت مذكور، به امكانات شايان و اسباب فراوان كه از جملهٴ آن‌ها تحصيل مباني مستحكم و بنيان‌هاي اساسي است، نياز دارد كه تهيهٴ آن در همهٴ حوزه‌هاي علمي و عملي كاري دشوار و به سابقهٴ عميق و لاحقهٴ وسيع نياز دارد.
نظرات، افكار و ايده‌هاي حضرت استاد آيت الله العظمي جوادي آملي (حفظه الله)، در سه سطح عمومي، متوسط و عميق مطرح مي‌شود تا همهٴ افراد جامعه در هر سطح و مستوا، از آن بهره ببرند: مجموعه «سرچشمهٴ انديشه» با مباحث عميق و عالي از آثار قلمي و بناني حضرت استاد، شامل مقالات، مقدمات و رساله‌هاي تخصصي در حوزهٴ قرآن، عترت، علوم عقلي و عرفاني است تا صاحبان فكر و نظر و پويندگان معارف ژرف با سرچشمهٴ انديشه‌هاي استاد آشنا شوند.
نخستين جلد از اين مجموعه با مقالات و مقدمات قرآني دربر دارندهٴ مباحثي چون اصول كلي شناخت قرآن، تأويل و تفسير، خطوط كلي رسالت قرآن، سيرهٴ تفسيري استاد علامه طباطبايي (قدس سره)، سيره تفسيري حضرت استاد و... همراه است.